utorok 14. septembra 2010

Sobota v Trnave - časť druhá

Motkajúc sa v sobotu Trnavou oživenou počas víkendu už tradičným jarmokom, natrafili sme na obchodíky, ktoré sa skrátka nedali obísť:)

A tak oslovená a povzbudená
Ivou a jej malým seriálom o obchodíkoch s podobným duchom, som nielen nasávala atmosféru a trošililinku podliehala nákupnému lákaniu:), ale aj poprosila o dovolenie fotiť a sprostredkovať vám návštevu v týchto predajničkách aspoň cez foto.Obchodík č.1 Vila Vilôčka.
Už len kvôli názvu mi ho nedalo obísť. A čo este, keď som vošla dnu...A čomu som tu neodolala?
Ružová voňka pripravená vhupnúť do skrine so šatami a štipček srdiečkový s tabuľovým efektom:)
Len o bránu či dve ďalej, zvonku takmer nenápadný Ateliér PapaverV momente ako vstúpite dnu, sa zdanlivá nenápadnosť zmení na úžasnú nápadnosť.
Sušené kvety samostatne aj v kytičkách, rôznorodé sušené prírodniny, košíky, vázy, nádoby na kvety a pre aranžmá do interiéru aj exteriéru, aj hotové aranžmá ... nádherná všakovakosť.
Načerpala som tu kopec nápadov, ale aj chuti nebáť sa a experimentovať:)

Na záver dňa, jedna z mojich malých radostí, ktorá nie je u nás ešte takou samozrejmosťou.
Čaj so sebou. Samozrejme zelený:)

10 komentárov:

 1. Teta Gabča, vďaka za inšpiráciu s láskou fotenú, až cítim vôňu tých kvietkov, muselo byť ťažké odolať lákaniu vyprázdniť oba obchodíky:) Čaj and go radôstka na koniec, no krásny deň to bol...:)
  tuším ti tam chýba vačok na čajový sáčok:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Presvedčila si ma, Gabi, na ďalší rok som tam ako na koni a neobídem tú krásu. Fotky Nr.1.
  Papa.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pěkný den Gábi,
  úúúžasné krámky tam je pokladů.
  pěkný den Pet

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Gabi, jak se mi líbil Ivin seriál o obchůdcích s krásnými věcmi, tak se mi líbí i Tvůj. Oba obchůdky jsou kouzelné a moc pěkně nafocené.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ďakujem za vaše komentáre, atmosféra v týchto obchodíkoch bola úžasná, možno aj preto, že fungujú v starých - v zmysle pôvodných budovách, blizúčko centra mesta, takže majú aj také bonusy, ako klenby na stenách a strope, ... proste také historické prvky, ktoré sortiment takýchto predajničiek ešte viac podčiarkujú. Veľa farebno-jesenných dní. gabi

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Gabi,
  to jsou úžasné obchůdky!!!
  Já moc děkuji za pokoukáníčko!!!
  Hezký zbytek podzimního víkendu
  Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásné fotečky a obchůdky jsou úžasný.Gábi ten obchůdek s těmi bylinkami je ták milý,ani se nedivím,že takový je Tvým snem...Krásný nedělní večer!Soňa

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Gíbi, tak to je nááádhera... myslím, že opravdu i pěkný zážitek... máte v Trnavě hezounké obchůdky... kéž by jich bylo víc :-)
  Moc díky za zprostředkování :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Wau!!!Tak taketo uzasne obchodiky su v Trnave???Asi tam budem musiet zavitat aj ja...milujem taketo obchody...hlavne ten druhy ma chytil za srdiecko...nadhera!

  OdpovedaťOdstrániť