piatok 24. septembra 2010

A je to tu!

Kým v stredu večer si Deduško Večerníček vybehol k zažínaniu hviezd len v ľahkej košieľke s vestičkou a na strome sa mu ešte červeneli jabĺčka, včera večer bolo už všetko ináč.
Jablká obraté, kvety odkvitnuté a dedko vyzbrojený čapicou a kabátikom. To bolo pre naše deťúchy znamením, že "naozajstná" jeseň je už tu:)


Mojich top 10 len potvrdilo, že k obdivovateľom jesene sa radím aj ja.
Vďaka starej stoličke vyhrabanej v garáži a pár ďalším kúskom sa mi podarilo vytvoriť pri vchodových dverách menšie jesenné zátišie:)


Srdiečkový venček z vresu, lampáš, ktorý mi vyrobil manžel ešte minulú zimu k narodeninám, chryzantémka obžieraná počas leta slimákmi, čo sa nezastavili pred ničím doplnená kúpenskou a tým obdarenejšou príbuznou, pár tekvičiek, machovka a obilná kytička.Jesenný šat poštovej schránky.

Z prechádzky ...


... sme si doniesli aj pár šípok na aranžmá.
Zber na čaj máme zatiaľ v zálohe:)


Na takýto nádherný dvojfarebný strom som natrafila, kým som čakala na dcérku počas tanečného krúžku.


Malé aranžmá v šálke z trnavského jarmoku


Chryzantémka pokrytá kvapkami rosy


Jesenné sedenie:)
Jeseň mám naozaj veľmi veľmi rada.
Rok čo rok si s manželom dávame predsavzatie, že táto jeseň bude ešte krajšia ako predchádzajúca, že si ju viac užijeme.
Magic jeseň 2010, som pripravená:)

6 komentárov:

 1. Gabi, všechno Tvoje aranžování je překrásné a krásně nafocené. Moc se mi líbí to sušené jablíčko se šípky, pěkný nápad :o)
  Přeji krásný podzimní víkend!
  Jana

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jéjéééj! Krásne nazdobené, chválim manžela za lampáš a teba za nápaditosť a tvorivosť. Aj mňa najviac oslovilo sušené jabĺčko... no vlastne sa mi páči všetko. A ten nápad naviazať malé zväzočky na stoličku! Krása!
  Príjemné jesenné dni!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. máš to Gabi pěkně podzimně načančaný na krásné židli ( miluju starý židle !)
  Takovýho gazdu, který mi vyrobí lucernu bych taky chtěla ! Ale mám tatíka stoláře, tak zkusím naťuknout.
  Skřítci na dyněčkách jsou moc roztomilí !!!!
  Užívej si
  jaromila

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Gabi, nádhera! Lampa, židle, děti, aranže...nádhera!
  Zdravím Helena

  OdpovedaťOdstrániť
 5. stolickove a sipkove aranzma...neviem sa rozhodnu ci su krajsie nazivo alebo na foto:), ale az jazda na divokych tekviciach da jeseni tu spravnu prichut:) tak vam zelam aby bola tato jesen ovela jesennejsia ako ta minula

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Jani, ďakujem pekne za milé slová:)

  Iris, srdečná vďaka, odovzdám aj pochvalu manželovi:)

  Jaromilka, ďakujem:) Pravdou je, že lampášik bol pôvodne namorený na tmavozelenú, ale keď som z jari prišla na chuť experimentovaniu s ošúchaninami, dal mi manžel voľnú ruku, nech si ho "oderiem" ako sa mi páči:) Mám už prísľub ďalšícha aj keď skôr ako v zime na to čas iste nebude, teším sa:) A deťúchy tie nesmú chýbať nikde, kde sa niečo deje, asi to poznáš:)

  Helenka, ďakujem pekne za slová aj pozdrav:)

  Adrix: máš šťastie, že ty to môžeš porovnávať aj so zážitom "live":) A ďakujeme za prianie, potom podáme správu, či sa podarilo:)

  OdpovedaťOdstrániť