štvrtok 30. júna 2011

Juniáles

Hoci po rannej návšteve u zubárky cítim v puse ešte stále jemné pnutie, v srdci sa mi rozhosťuje pokoj ako po práci, ktorá síce vyšťavila, ale jej výsledok nás veľmi teší.

Možno je to umocnené aj počasím - je krátko po daždi a zároveň aj akoby krátko pred dažďom, Jakubko zaspal, Rebi sa potichúčky hrá v izbičke a ja mám svoju ideálnu chvíľu pre seba.

Zatiaľ nič z napísaného akosi nekorešponduje s názvom tohto príspevku, ktorý v sebe nesie pohyb, spev, energiu, živosť, však?:)

Máme za sebou mesiac preplnený všeličím a ešte aj kadečím iným:)
Máme za sebou 30 dňový juniáles a užívali sme si ho naplno.Aj v záhrade, kde nám motýle predvádzajú svoje úžasné tance:)Občas sa aj tri dni pokúšam nejakého zachytiť a nič; potom mi nečakane zapózuje tak, že nestíham ústa zatvárať:)Náš juniáles skvelo hýril farbami.Občas to boli farby ako z brazílskeho karnevalu:)

Potom zas decentné ružové tóny, spájajúce sa mi s pokojnými zákutiami klasickej anglickej záhradyFarebnú rôznorodosť dopĺňala rozmanitosť druhov.
Sýta, modrofialová stračonôžka a jemný makový kvietok


Hrachor - teda názov nič moc, ale tie jeho nežné kvietky ma tento rok úplne dostali:)

Momentky, ktoré nepútajú výraznou farebnosťou či vôňou a predsa zaujmú
Náš juniáles dostal návštevou veľkého cirkusu Medrano aj taliansku príchuť.


Krásne aj netradičné vystúpenia sa páčili nielen deťúchom:) A ja som navyše po rokoch oprášila talianske slovíčka.


Jún bol aj sledovací mesiac.


Pozorovali sme zatmenie mesiaca aj paraglidistu letiaceho vskutku nizulinko nad naším domom.Júnom sa niesla najmä vôňa levandule.A neužívali sme si ju len my:)


Dnes sme žili (teda okrem môjho stomatologického zážitku:) ukončením prvého školského roku našej Rebeky.


Neuveriteľné, ako rýchlo sa minul.
Celý predchádzajúci rok sme sa rozhodovali a radili, či bude dobré, ak ju dáme do školy skôr, lebo hoci je až októbrová, čítanie a písanie tlačenými písmenkami už mala v malíčku.


Už prvé mesiace boli potvrdením správneho rozhodnutia. Rebi sa v škole cítila fajn, nové vedomosti a skvelá pani učiteľka, ktorá mala v zásobe vždy kopec zaujímavých aktivít ju chytili za srdiečko:)


Dnešné vysvedčenie s čistými jednotkami, diplom od pani učiteľky aj riaditeľská pochvala za výborný prospech a správanie samozrejme potešili, ale neboli až takým veľkým prekvapkom.


Tým bol fakt, že pani učiteľka je žena na správnom mieste a v spolupráci s deťmi pripravila odmenu aj pre rodičov.


S čistým srdcom priznávam, že hrdo zastávam rady tých mám, ktoré sa nad podobnými vecami okamžite dojmú:)
Ak ste sledovali aj niektoré z mojich predchádzajúcich príspevkov viete, že náš juniáles mal oveľa bohatší program než sa mi podarilo zachytiť v tomto jednom.


A bolo ich ešte oveľa viac:))


14 komentárov:

 1. Ahoj Gabi! So záujmom som čítala tvoj príspevok a môžem povedať, že sa mi veľmi páčil. Pekne si opísal krásne zábery a písala si to spôsobom, že nedá sa prestať v polovičke, ťahá ťa zaujímavý dej sebou až do konca.
  A blahoželám Rebeke k úspešnému ukončeniu prvého školského roka!!
  Pekný deň vám prajem!!
  Iveta

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ...farebné kuk do kvietkovanej záhrady...princezná Rebeka má prvý školský (k)rok úspešne za sebou, sme na ňu všetci hrdí:)..ani mi nenapadlo ako sa dá krásne zhrnúť jeden "obyčajný" JÚN, tvoje písmenká sú čisto srdcová záležitosť a hned vidim aj môj jún vo svetlejších farbách....nech sa vám dobre prázdninuje rodinka:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ivet, ďakujem:) Tak pekne si ma pochválila, že som bežala prečítať si to, aby som mala istotu, že píšeš o mojom blogu:))

  Lady Adrianna, veď ty vieš, že to nebol až taký obyčajný jún a že perly ako kremnické stretnutie Kráľovien a divožienok či nitrianske Všetko za národ rezonovali rovnako silno (ak né vác:) ako tu spomínané do písmenok odeté zážitky:))

  Ďakujem pekne za vaše zastavenie a milé slová, padajú pekne, kus po kuse do úrodnej pôdy:))
  Pekné leto vám, Gabi:)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Si sa dnes rozbehla po virtuálnej lúke:) Tuším vidlochvost feniklový, ak si ho dobre pamätám z motýlieho kvarteta, ktoré sme doma často hrávali:)V krásnej póze si ho zachytila. Ja obdivujem tento Tvoj zmysel pre detail, zachytiť kvapky alebo kvetinu v jej najkrajšom štádiu kvitnutia, to je naozaj umelecké dielo. A pre Teba sú určite príjemnejšie strávené chvíle za objektívom ako napr. návšteva stomatológa:) Darček pre mamičky No.1

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Gabinko, to byl měsíc, naprosto souhlasím! Hektický, překotný, sladký a voňavý! Krásná je vaše zahrada a slzy mi tady kapou, když si čtu a vašem prvním, posledním školním dni. Moc vám přeju ty šťastné chvíle, moc vám přeju paní učitelku. Je to přece po mámě ta nejdůležitější ženská pro naše děti...
  Užijte si prázdniny, pa Helena

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Gabi, super! Ja sa neviem tak skvostne vyjadrovať, v tom ťa obdivujem. Tvoja záhrada je úžasná! Levanduľa sa mi veľmi páči a ty si ju zviazala nádherne s klasmi... Rebi je šikulka, určite si na ňu hrdá a robí ti radosť.
  Pre mňa bol jún aj stretnutím s Tebou a som naozaj rada, že to vyšlo a mohla som spoznať tak vzácneho človeka ako si Ty.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krasne slova, krasny blog o tom, ako prave tie najobycajnejsie, najjednoduchsie veci su tie najkrajsie, pretoze prave z nich sa skladaju nase zivoty. Prajem krasne prazdniny Gabi a tesim sa na dalsie pohladenia v tvojom podani.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Blahoželám školáčke Rebeke (pseud. Anne z Farebnej záhrady) a jej rodičom k prvému školskému roku. Užite si prázdnin...aj naháňaním motýľov; v tej vašej záhrade je toľko podnetov. Vďaka ti, Gabika, za ich spostredkovanie!

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Janya, ďakujem:) A budeš sa asi čudovať, ale nielen za objektívom je lepšie ako u zubárky:)))
  Inak, kvartetové spomienky ti skvelo našepkali:)

  Helenka, vďaka, vďaka:) Si milá a ja ťa srdečne vítam v klube večne sa dojímajúcich mamiek:)

  Ajka, ahoooj:) Ďakujem za milé a oceňujúce slovká:) Aj za všetky slovká a chvíle, čo som si priniesla z Kremnice:)
  Stretnutie Kráľovien a divožienok bol pre mňa príliš hlboký zážitok, aby som o ňom (aspoň teraz) dokázala voľne písať. Možno raz...:) Ale to vieš, že bol tým naj momentom v celom Juniálese:))
  Ajka, krásne prázdniny, u nás odštartovali dažďom, vetrom a kašľom, ktorému sa u nás akosi páči...

  Zuska, ďakujem, ďakujem, budem sa snažiť:))

  Vieri, rado sa stalo:) A ďakujeme:)

  Gabi

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Gabinko, to se tak krasne cte. Mas krasnou zahradu, prima lidi okolo a sikovnou dcerku. A to ti ze srdce preji! Gabinko, krasne leto a prima prazdniny, Katerina

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Ahoj Gabinka,
  to jsou krásné záběry Tvé zahrady a moc hezké čtení....Moc gratuluji Rebi ke krásnému ukončení prvního školního roku!!!!!!
  Tvůj červen byl určitě krásný - tak ať jsou i celé prázniny úžasné!!! ☼
  Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Gábi, máte za sebou krásný měsíc :-) i u nás je červen nabitý událostmi a vždycky se strašně těšíme, na vypuknutí prázdnin... hezky si je užijte i vy...máte zač :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Katarínka, ďakujem pekne, podobne:))

  Jarka, vďaka:)

  Kejt, ďakujem:)

  Gabi

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Nádherný farebný mix, juniáles stál za to, navyše s veľkou pochvalou prváčke Rebeke. La vita e bella. L

  OdpovedaťOdstrániť