nedeľa 28. novembra 2010

Už sa namotávam:)

Hoci len pred pár dňami som sama v sebe uzavrela jesennú kapitolu pre tento rok, na zimu, advent a celé vianočné mámenie som sa ešte celkom nenaladila.

Podobu adventného venčeka aj komponenty naň síce už mám, k jeho výrobe sme sa žiaľ kvôli chorobám a aj iným nestíhačkám akosi nedostali. No ale, čo mama neurobí kvôli spýtavým detským očiam, však?:)
Tak aby sme si mohli aj my prvú adventnú sviečočku zapáliť, trošku sme zaimprovizovali, vytiahla som červené tortové sviečky, nevylúskané lieskové oriešky, 4 mini plecháčiky (cca 5cm) a pár vetvičiek, ktoré máme už nachystané na výzdobu a zatiaľ len čakajú a čakajú...


A vznikol takýto dočasný adventný venček:)
(A možno si naň zvykneme a zostane u nás až do Štedrého dňa:)A keď už nám bolo tak skoro vianočne:), vyklinčekovali sme si aj pomaranč do kuchyne...... a naaranžovali vianočnú hviezdu na chodbe.


Je to len môj dojem, že sa už aj ja vianočne namotávam?:)

12 komentárov:

 1. Hezoučký, ještě stromeček a Ježíšek klidně může přijít.
  Měj se hezky a jez cibulu a česnek, ať jsi zdravá !!!

  Jaromila

  OdpovedaťOdstrániť
 2. len troškúúú:)
  napriek improvizácii je výsledok perfektný
  a po dôstojnej bodke za jeseňou je to jemnejemnný úvod do brrr bielych vianoc, budem netrpezlivo očakávať všetky adventné prekvapenia až do rozuzlenia:) papa yours faithfully AGZ:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Namotávaš, namotávaš:) Ale nie je to krásny pocit? Veď dnes, v prvú adventnú nedeľu, už je to legálne,xi:))) Naozaj výnimočný nápad, mne sa páči nápad s orieškami a "oklincovaný" pomaranč ma prenáša do detstva. Fandím Ti:)
  Pekný zvyšok nedele

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Adventní svíčky v kyblíčku jsou moc nádherné, výborný nápad.
  Pohodový advent
  Iva

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Gabi, svícínky jsou rozkošné, já bych je nebrala jen jako dočasné :o) Líbí se mi nazdobený pomeranč, musí krásně vonět!
  Krásný adventní čas.
  Jana

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ahoj Gabi,
  píšeš, že jsi improvizovala, ale mně se to moc líbí! Ty plecháčky jsou tak pěkné.
  A v kuchyni Ti krásně voní pomeranč.
  Podzim už je nenávratně pryč a je tady Advent.
  A pohled z okna je úplně zimní pohádka!!
  Krásné dny
  Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ďakujem za všetky vaše slová, včerajší večer a dnešné ráno ma svojou snehovou belobou len posunuli vo vnímaní zimy a k nej patriacich sviatkov:)
  A dáko ma už prsty svrbia:)
  Gabi

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Gabiii v pohodeee ja som namotana na vianoce uz asi dva mesiace :) mas to krasne...tie adventne sviecky su originalne...kludne si zvykni na ne...je to peknucke...prajem ti krasny den

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Gabi, svítíte moc hezky a nápaditě, pomeranč s hřebíčky voní až sem, je u vás hezky, adventně!

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Gabi, improvizovaný adventný svietnik sa mi veľmi páči! Takisto pomaranč a jesenné fotky z minula. Ja tiež ešte nemám vianočnú náladu, ale príroda sa ma snaží presvedčiť, keďže už pred prvou adventnou nedeľou napadol sneh aj u nás "dolu". Sniežik sa nám chumelí, zimička už prišla, polia lúky vybieli, zapadne cestička :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Ahojky Gabi,

  krásné svícny, jednoduché a vkusné.

  Hodně krásný časů společně strávených u svíček a hodně zdraví. Eva

  OdpovedaťOdstrániť