streda 26. mája 2010

Ak chceš vidieť dúhu, musíš sa zmieriť s dažďom

Ešte nikdy mi tak nepadol do "rany" nejaký blog, ako práve dnes večer ten Evkin, konkrétne jedna dúhová "múdrosť" z neho.


V posledných dňoch sa snáď už o ničom inom nehovorí, nepíše, nebloguje:),...ako o počasí. Nečudujem sa, veď dažďa, vetriska a na mnohých miestach aj ľadovcov bolo viac než dosť. O fakte, že príroda je všemocná, nemusíte nikoho dlho presviedčať. Našťastie, vie byť nielen krutá, ale aj potešujúca a odmeňujúca (viď aj môj predchádzajúci blog:).

Dnes večer vykúzlila u nás takúto úžasnú dúhu


O pár minút k "veľkej mamke" pribehla aj "malá dcérenka":)Keďže som dnes opäť skúmala ako skĺbiť možnosti grafických programov s mojimi technickými zručnosťami, ponúkam aj dúhový záber, čoby olejomaľbu:)

8 komentárov:

 1. Milá Gábi, to jsou zázraky přírody.
  Hezký večer.
  Iva

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásna dúha!! Mňa vždy fascinuje tento úkaz.
  Keď som bola malá tak mi vravievali,že dúhou sa znovu plnia oblaky dažďom.Teraz už viem,že to nie je pravda,ale vtedy sa mi to veľmi páčilo a vždy som po daždi utekala von a hľadala dúhu.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ahojky Gabi,

  duha je něco nádherného co příroda může vytvořit, říká se, že na konci každé duhy je ukrytý košík s dukáty, jenže jak asi sama víš, nikdy přesně nevíš, kde duha končí nebo začíná.. A to moudro tedy platí přesně.

  Krásný a pohodový den. Eva

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ahoj Gábi,
  krásná moudrá slova a přenádherná duha!!!!
  krásný den Pet

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Fotky sú perfektné a veľmi dobré pozorovacie schopnosti máš. Takmer som si "dcérenku" nevšimla:) Mňa počasie vôbec nerozhádže, v každom lúči vidím rovnakú krásu ako v každej kvapke:)
  Krásny deň želám.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. juuuu taaa je kraaasna! aj v olejomalbe :) nadherne zaberi...

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Dúhu naživo som už dávno nevidela Gabi. Je krásna, rovnako aj fotky.

  Maj sa pekne,

  Eva

  OdpovedaťOdstrániť
 8. dúhy sú krásne...

  OdpovedaťOdstrániť