utorok 27. apríla 2010

Vo vzduchu vonia orgován

Vo vzduchu už cítiť orgován, prebehlo mi hlavou, keď som si na chvíľočku "odskočila" od mojích dvoch chorôbok do záhrady, načerpať trochu energie.

Na tento moment čakám každý rok naozaj netrpezlivo, lebo orgován a jeho vôňu mám veľmi rada. A tak som už niekoľko dní s vytrvalosťou Sherlocka Holmesa sliedila, kedy začne otvárať svoje púčiky do typicky štvorlupienkových kvietkov a jeho vôňa sa bude šíriť do ďaleka. Keďže od nedeľnej návštevy pohotovosti tvorím so svojimi krpcami už chorôbkovú trojicu a moje lieky mi nedovoľujú dlhší pobyt na slnku, vyzerá moje overovanie si kvitnutia vskutku ako tajomné zakrádanie sa popri dome a v jeho tieni:)
Cítite tú vôňu aj vy?:)

Moja túžba aj námahy posledných dní však boli odmenené dvojnásobne. Pri zabáraní nosa do tej voňavej nádhery som natrafila na ...
...orgovánový kvietok s ôsmimi lupienkami. No nie je úžasný?:)


9 komentárov:

 1. Keď som čítala tvoj opis vôňe orgovánu až som ho cítila v nose.:o))
  Ja ho už mám tiež rozkvitnutý a večer dlhú chvíľu zotrvám poď ním.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. No vidíš Gabi, kto by povedal pri tej kráse, že existujú aj ľudia ako ja, ktorý nenávidia orgován a jeho intenzívnu vôňu a vlastne celú jar aj s jej kvitnúcimi kvietkami:-( Do čerta aj s hnusnou alergiou!
  Tak si vychutnávam aspoň tvoje fotky a predstavujem si, aké by to bolo, keby....

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Júúj, Zuzi... Tie alergie! Mám pocit, že s nimi má skúsenosť už každý z nás.
  Ok, dopraj si teda zážitok aspoň zrakom:) G.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Gábi, doufám, že je Ti trochu lépe !Krásné fotečky šeříku a ta vůně je opravdu cítit až sem:o)!!!Úžasné!!!Až Ti i trochu závidím:o)),ale vím, že se to nemá,tak budu hodná holka:-).Flo

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Gábi, u vás už tak krásně kvete šeřík, je nádherný a fotky také. Hezký večer. Iva

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Gabi, veľmi si vážim Tvoju (môžeme si tykať:) návštevu i komentár na mojom blogu. Trošku mi trvala odpoveď, ale kým som všetko prezrela a prečítala... No, a čo tu nevidím ako prvé? Orgován môj milovaný! Keď budem veľká (asi tak 55-ročná), určite si ho zasadím pred dom. Hovorím si to odmalička, celý môj doterajší život, takže hádam sa dovtedy k tomu dostanem. Veľmi sa mi tu páči, tvoríš originálnu atmosféru a príbehy podávaš tým správnym virtuálnym perom. Super! A čo ma najviac zaujalo vizuálne? Kamenné srdiečko... jednoducho na prírodu my nemáme:)
  Krásny deň želám.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Flo, Iva, Janya ďakujem vám:)
  Orgován kvitne o 100-6:)a ja sa pravidelne k nemu prikradnem, zaborím nos a potom naplnená vôňou bežím späť za každodennosťami:)G.

  Janya, zdá sa, že sme si minimálne písmenkami "sadli":)
  Teším sa na stretnutia u mňa či u teba:)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Gabi, krásne fotky. Velmi sa mi paci co vies s nimi robit.
  Len tak dalej
  S pozdravom
  Lenka
  slovakmama

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Děkuju za přízeň,virtuální kamarádko !
  Potěšila jsi mně šeříkem, který miluju,jako ostatně všecky kytičky.......zvláště ty voňavé..

  OdpovedaťOdstrániť